Yönetim Muhasebesi ve Kontrol (CO)

SAP’nin ana modüllerinden biri olan CO (Controlling) modülünde maliyet muhasebesi sayesinde kâr-zarar durumunuzu maliyetler üzerinden görebilir, maliyetleri raporlandırabilir ve bu raporlar üzerinden kontrol edebilirsiniz. SAP’nin birçok modülü ile entegre bir biçimde işleyen CO modülünün kullanıcılarına sağladığı başlıca faydalar şunlardır:

1 – Maliyetlerinizin kontrolü ve optimize edilmesini sağlar: CO modülüyle maliyetlerinizi raporlandırılır, analizini yapar ve kontrol edebilirsiniz. Bu sayede, verimlilik artışı sağlamak ve maliyetleri optimize etmek mümkün hale gelir.

2 – Karar vermenizi kolaylaştırır: Performans analizleri sayesinde CO modülü yönetim kademesinin karar verme süreçlerine yardımcı olur. Doğru verilerle, isabetli kararlar verebilirsiniz.

3 – Bütçelerinizi verimli bir şekilde planlayabilirsiniz: Bütçe planlama aşamalarını daha etkin bir şekilde gerçekleştirebilir, CO modülü sayesinde bu süreçleri otomazite edebilirsiniz.

4 – Verilerinizi etkin bir biçimde paylaşabilirsiniz: Diğer tüm ana SAP modülleri gibi CO modülü de tüm SAP modülleri ile entegre bir biçimde çalışır. Bu entegrasyon sayesinde şirket içi ve dışı veri paylaşımını daha etkin ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Alanında uzman danışmanlarımızın iş yetkinlikleri sayesinde 30’a yakın ülkede, firmalar için SAP çözümleri geliştiriyor, uyarlıyor ve yönetiyoruz.  

Ana Bileşenleri:

Kontrol işlevinin merkezinde olan CO modülü birbiriyle bağlantılı 7 alt modüle sahiptir:

  • Ürün Maliyetlendirme, 
  • Genel Gider Kontrolü, 
  • Masraf ve Gelir Çeşidi Muhasebesi, 
  • Kâr Merkezi, 
  • Kârlılık Analizi, 
  • Masraf Yeri Muhasebesi,
  • İç Siparişler Muhasebesi.

Sorunuz mu var? Lütfen İletişime Geçmekten Çekinmeyin.