Genişletilmiş Depo Yönetimi (EWM)

SAP EWM (Genişletilmiş Depo Yönetimi), üçüncü taraf entegrasyonu olmadan depo prosedürlerini otomatikleştiren ve aynı zamanda sisteme entegre eden bir SAP modülüdür. EWM modülünü uyarlamanızın şirketinize sağlayacağı faydalar ise şu şekildedir:

1 – Daha verimli görev yönetimi sağlayın : SAP EWM, algoritmalar kullanarak en verimli görev tamamlama yöntemini belirleyerek depo görevlerini optimize eder. Bu sayede çalışanlar belirli bir alanı kullanarak görevleri yerine getirir, sürekli olarak aynı yolu izlemek zorunda kalmazlar.

2 – Kaynaklarınızı daha kolay yönetin: EWM, arka ofis ile minimal entegrasyon gerektirir. Görev tamamlandığında, çalışanlara otomatik olarak bir sonraki görev atanır. Bu sayede çalışanlar sürekli olarak sonraki aktiviteleri için geri dönmek yerine işlerine odaklanabilirler.

3 – Taramaları daha hızlı yapın: Gelişmiş tarama yetenekleri sayesinde EWM, stok kutularından ürün seçerken zaman tasarrufu sağlar. Sistemi, ürünün seçilmesi için birden fazla tarama gerektiren tipik depo sistemlerinin aksine, sadece bir tarama gerektirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

4 – Maliyetlerinizi hesaplayın: Depo üretim süreçlerinizi mi değiştirmeniz gerekiyor? Maliyetlerde meydana gelebilecek değişimleri EWM kolaylıkla yönetebilir ve ek kaynak ihtiyacının maliyetini hesaplayarak perakendeciye fatura oluşturma imkanı sunar.

5 – Stoklarınızı daha hızlı ve verimli yönetin: EWM, raf düzenleme ve yeniden düzenleme yetenekleriyle hızlı, yavaş ve orta hareketli stokları işlemeye olanak tanıyor. Bir diğer deyişle, yılbaşında hızlı hareket eden bir ürününüzü sonraki dönem ihtiyacınıza binaen yavaş kategoriye geçirebilirsiniz. EWM, bu ürünleri otomatik olarak tespit eder ve ne yapılacağına dair kararı sistem içindeki çalışma yönetimi modülüne ileterek süreci hızlandırır.

 SAP EWM modülü, bu avantajlarıyla depo operasyonlarını daha etkili, verimli ve maliyet tasarruflu bir şekilde yönetmeyi sağlar.

Alanında uzman danışmanlarımızın iş yetkinlikleri sayesinde 30’a yakın ülkede, firmalar için SAP çözümleri geliştiriyor, uyarlıyor ve yönetiyoruz.  

Sorunuz mu var? Lütfen İletişime Geçmekten Çekinmeyin.