Finansal Tedarik Zinciri Yönetimi (FSCM)

Şirketinizin nakit akışını ve tedariğini yönetmek için kullanılan FSCM (Finansal Tedarik Zinciri Yönetimi) modülü ile finansal risklerinizi de daha etkin bir biçimde yönetebilirsiniz. FSCM modülünü şirketinize uyarlayarak aşağıdaki faydaları sağlayabilirsiniz

1- Nakit ihtiyacınızı tahmin edin ve yönetin: FSCM modülü ile ihtiyaç duyduğunuz nakit hacmini en doğru biçimde belirleyebilirsiniz.

2 – Müşterilerinizin kredi risklerini görün: Müşterilerinizin sahip oldukları kredi risklerini doğru şekilde tespit edin ve kredi risk limitlerini yönetin.

3 – Tahsilat süreçlerinizi iyileştirin: Alacaklarınızı düzenleyerek, tahsilat süreçlerinizi en verimli şekilde ilerletebilirsiniz.

4 – Süreçlerinizin standartlaşmasını sağlayın: Müşterilerinizi farklı segment ve gruplara ayırarak daha kolay yönetebilir ve belirli bir standartla süreçlerinizi geliştirebilirsiniz.

Alanında uzman danışmanlarımızın iş yetkinlikleri sayesinde 30’a yakın ülkede, firmalar için SAP çözümleri geliştiriyor, uyarlıyor ve yönetiyoruz.  

Alt Modüller:

SAP FSCM’nin daha verimli çalışmasını sağlayan başlıca alt modüller ise şunlardır:

  • Tahsilat yönetimi,
  • Nakit yönetimi ve tahmini,
  • Müşteri kredi risk limiti yönetimi,
  • para piyasaları araçları yönetimi.

Sorunuz mu var? Lütfen İletişime Geçmekten Çekinmeyin.